En iyi kıyma makinesinin özellikleri

En iyi kıyma makinesinin özellikleri;Türk mutfağının vazgeçilmezlerinden olan kıyma, birbirinden lezzetli yemekler hazırlamak isteyenlerin fazlasıyla kullandığı çekilmiş et türüdür.

En iyi kıyma makinesinin özellikleri

Türk mutfağının vazgeçilmezlerinden olan kıyma, birbirinden lezzetli yemekler hazırlamak isteyenlerin fazlasıyla kullandığı çekilmiş et türüdür. Sofralarımızda etin her türlüsüne yer veriyoruz ama kıyma ile hazırlanan yemekler damak tadımızda ve geleneksel mutfak kültürümüzde oldukça geniş bir yer kaplıyor.

Goldmaster kıyma makinesihepimizin bildiği gibi süpermarket, şarküteri, kasaplar, restoranlar ve ticari cateringler için en temel et işleme araçlarıdır. Son zamanlarda sağlıklı beslenmek, ne yediğinin farkında olmak isteyenler ve kıyma konusunda damak z6evki geliştirmek isteyenlerin de tercihi haline geldi.

Özellikle Kurban Bayramı’nda etlerinizi kıyma haline getirmek istiyorsanız evinizde kıyma makinesi kullanmak kasaplarda ya da marketlerde uzun kuyrukta saatlerce beklemenizin önüne geçecek. Kıyma makinesi almanın birçok avantajı var. Kıymanızı kendiniz yaparak kıvamını ve yağ oranını ayarlayabilecek ve en önemlisi ne yediğinizi bileceksiniz. Bununla beraber sağlıklı ve hijyenik ortamda hazırlamanın güvenini yaşayacaksınız.

Ayrıca bazı kıyma makinesi modelinde kıyma yapabilme özelliğinin yanında salça yapma aparatı da mevcuttur, bu aparat ile katkısız, doğal domateslerinizi hijyenik ve zahmetsizce hazırlayabilir, tüm yıl boyunca güvenle tüketebilirsiniz.

Dışarıdan aldığımız sucuk ve sosislerin lezzeti damak tadımıza uygun olmayabiliyor, kıyma makinesinde bulunan sucuk-sosis yapma aparatı ile katkısız ve hazırlardan çok daha lezzetli sucuğunuzu, sosisinizi istediğiniz baharatları ekleyerek kendiniz yapabilirsiniz. Kurban Bayramı’nda bunlarla birlikte kıyma makinesinin içli köfte aparatını kullanarak sevdiklerinize hepsi aynı boyutta harika içli köfteler hazırlayabilirsiniz.

Siz de kıyma makinesi almak istiyorsanız bir kıyma makinesinde olması gereken en önemli özellikleri aşağıda bulabilirsiniz.

Güç

Güç, kıyma makinelerinin en önemli özelliklerinden biridir. Modern modellerin gücü büyük ölçüde değişiyor ve birçok insan soruyor: doğru kıyma makinesini seçmek için kılavuz nedir? Cevap basit: işlemek istediğiniz et miktarı kılavuzunuzdur. Güç verimliliği, bu cihazın dakikada ne kadar et işleyebileceğini belirler. 2000W gücündeki kıyma makinesi yapacağınız her işlem için uygun olan sonucu vermede etkin rol oynayacaktır.

Dişli kutusu – Malzemesi

Kıyma makineleri dişli kutuları 2 tip malzemeden yapılabilir: Plastik ve çelik. Burada dikkat edilmesi gereken yer en yaygın kombinasyon olan dış kısmının plastikten, iç kısım dişlilerin çelikten yapılmış olmasıdır. Her ikisinin de çelikten yapıldığını gördüğünüz noktada profesyonel üründe olduğunu anlayabilirsiniz. Dişlilerin çelik olması, sinirli etlerde dahi makinenizi bozulmadan kullanmanıza olanak verir.

Helezon konveyör malzemesi

Kıyma makinelerinde, helezon konveyörünün malzemesi oldukça önemlidir. Ürünle doğrudan temas ettiği için cihazın ana parçasıdır. Burgu konveyörü eti kesme plakasına doğru iter. Burgu konveyörünün metalden yapılması daha iyidir. Bazen kıyma makineleri, plastikten yapılmış ek bir burgu konveyörü ile birlikte gelir. Meyve ve sebzeleri öğütmek için iyi çalışır.

Burgu konveyörlerinden bahsederken kesme bıçağından da bahsetmek gerekir, çünkü doğrudan etle temas ederler. 304 kalite paslanmaz çelik kullanılan bıçaklar ile hem paslanma sorunu yaşanmaz hem de kıyma haline gelecek et için rahat kesme işlemi gerçekleşir.

Kıyma makinelerinin verimliliği

Bu parametre, dakika başına işlenebilecek et miktarını tanımlar. Esas olarak güce bağlıdır. Bununla birlikte, benzer güç kapasitesine sahip farklı kıyma makinelerinin üretkenliği değişebilir – öğütücünün modeline bağlıdır. Benzer üretkenlikle, düşük güçlü kıyma makineleri daha yüksek ürün kalitesi gerektirir (örneğin, daha küçük et parçaları, daha az tendon, kemik ve benzeri). Dakikada ne kadar kilogram çekeceğinize göre karar verip doğru makineyi seçebilirsiniz. Örneğin dakikada 2.5 kg ve üzeri yoğun çekimler için düşük modellerin ihtiyacınızı görmeyeceğinizi bilmelisiniz.

“Ters” özelliği

“Ters” özelliği burgu konveyörünün geriye doğru hareketi için tasarlanmıştır. Özellikle öğütme sırasında sıkışmış bir tendon, sinir veya kemik çıkarmanız gerektiğinde oldukça yararlıdır. Böyle bir fırsat yoksa, cihazı çalıştırmayı durdurmanız ve nesneyi elle kaldırmanız gerekir. Ne yazık ki, tüm kıyma makinelerinin böyle bir özelliği yoktur.

Otomatik kapanma sistemi

Bu özellik ekstra güvenlik sağlar: Bir aşırı öğütme veya aşırı yüklenme meydana gelirse, kıyma makinesinin motoru kapanır. Yoğun kullanıma bağlı bir sıcaklık artışı olması durumunda motorun kendini kapayarak korumaya alması ile çalışır.

Ayrıca etin ilerlediği metal aksamların gövdeye kilitlendiği yerin sağlam olması gerekir. 2000W güç ile çekim yapıldığında bu kısmın zarar görme ihtimaline karşı kilidin metal bağlantılarla sağlam olması önemlidir.

Goldmaster Promax kıyma makinesi ile tanışın

45 yıldır Dünya üzerindeki gelişmeleri ve teknolojileri elektronik sektörüne taşıyan GoldMaster, kıyma makinesinde de kalitesinden ödün vermeyerek tüketiciye en kullanışlı, anlaşılır ve modern modelleri sunmaya devam ediyor. 2000 W güce sahip Promax kıyma makinesinin sahip olduğu aparatlar ile kıymanızı zahmetsizce çekebilir, taze ve doğal domateslerle salçanızı yapabilir, dilediğiniz baharatları kullanarak sosis-sucuklarınızı hijyenik olarak üretebilirsiniz. Bununla birlikte içli köfte aparatı ile sofralarınıza standart boyutlarda içli köfteleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Promax ekstra büyük motoru, geniş alüminyum yiyecek koyma tepsisi, büyük boy 304 kalite paslanmaz bıçak, açma kapama ver geri sarma özelliği ile sektördeki modellerden üstün performansı ile mutfağınızda size kolaylık sağlayacak. Kullanım aşamasında hiçbir problem yaşamamanız için size güvenli sistemi ile konfor sağlar. Yoğun kullanımlarınızda bile zorlanmaz. Promax ile zahmetsizce kendi kıymanızı, salçanızı, sosis-sucuk ve içli köftenizi yapmanın keyfine varın.