Rüzgar yön değiştirdi! Çiftliği riskli bölgeden çıktı

İstanbul’u terk edip, Köyceğiz’de organik bir yaşam süren Yılmaz Erdoğan’ın çiftliği ve film platosu orman yangınlarının bulunduğu riskli bölgede yer alıyordu. Ancak rüzgarın yön değiştirmesinin ardından yangın çiftlikten uzaklaştı

Rüzgar yön değiştirdi! Çiftliği riskli bölgeden çıktı

Türkiye, orman yangınlarıyla kavruluyor. Ülkemizin birçok bölgesinde meydana gelen orman yangınlarına dün Muğla’nın Köyceğiz ilçesi de eklendi. Orman yangını kontrol altına alınmaya çalışılırken, usta sanatçı Yılmaz Erdoğan’ın çiftliği ve film platosu riskli bölgede bulunuyordu.

Habertürk’ten Mehmet Çalışkan’ın edindiği son bilgiye göre; Erdoğan’ın çiftliği ve film platosu için acil durum söz konusu değildi. Ne var ki rüzgarın yönünü değiştirmesi halinde alevlerin Yılmaz Erdoğan’ın çiftliğine ve film platosuna yönelme olasılığı bulunuyordu. Ancak rüzgarın yön değiştirmesinin ardından yangın çiftlikten uzaklaştı.

53 yaşındaki Erdoğan, ayrıca Instagram hesabından yayınladığı gönderide, “Düşbelen’imiz, köyümüz, Köyceğiz’imizin yanan ormanlarını BKM olarak sahipleneceğiz ve yeniden ağaçlandırma çalışmalarına destek olacağız… İçimiz yanıyor…” ifadelerine yer verdi.

View this post on Instagram

“Geçmiş olsun Türkiye” diyen usta sanatçı, “Ülkemizin birçok yerinde meydana gelen yangınlarda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine baş sağlığı diliyor, yangından etkilenen tüm canların derin üzüntüsünü paylaşıyoruz.” paylaşımında da bulundu.

View this post on Instagram

  • ORGANİK FİLM PLATOSU
    ORGANİK FİLM PLATOSU
  • ESKİ EŞİNİ SARILARAK KARŞILADI
    ESKİ EŞİNİ SARILARAK KARŞILADI
  • 12 YIL SONRA BİR İLK!
    12 YIL SONRA BİR İLK! “ORGANİK YAŞAMINI BÖYLE ANLATACAK”
24 SAATGÜNÜN ÖZETİ

24 saat

24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri